Tervetuloa keskustelemaan päiväkotiemme tulevaisuudesta

1.2.2022

Toivotamme kaikki kiinnostuneet tervetulleiksi keskustelemaan päiväkotiemme Kalinkan ja Matrjoshkan tulevaisuudesta, taloustilanteesta ja kehittämisideoista Teamsin välityksellä keskiviikkona 9. helmikuuta kello 18-19!

Linkki tapaamiseen

Suomalais-venäläisen koulun kannatusyhdistys ry. on voittoa tavoittelematon yhdistys. Varhaiskasvatustoiminta on pääkaupunkiseudulla kriisissä niin henkilöstön saatavuuden kuin koronan ja yleisten elinkustannusten nousun vuoksi.

Haluamme jatkossakin kyetä tarjoamaan asiakkaillemme, venäjän kielestä kiinnostuneille perheille, laadukasta ja toimivaa varhaiskasvatusta sekä Vantaalla Matrjoshkassa että Helsingissä Kalinkassa.

Yhdistyksemme molemmissa yksiköissä on koulutettu ja sitoutunut henkilökunta, joille haluamme myös taata parhaat mahdolliset työskentelyedellytykset jatkossakin.

Tule keskustelemaan kanssamme yhdistyksen tulevaisuudesta – tarvitsemme juuri sinua ideoimaan ja kehittämään kanssamme päiväkotien toimintaa nyt ja tulevina vuosina!